Vivo mühendislik harikası olarak tanımladığı telefonunu satışa sunuyor

Vivo, 26 Mart’ta Çin’de büyük bir lansman etkinliği düzenleyecek ve bu etkinlikte yeni ürünlerini sergileyecek. Etkinlikte dikkat çekenler arasında Vivo TWS 4 ve Pad 3 Pro gibi ürünler yer alacak ancak asıl yıldız, Vivo’nun en yeni katlanabilir akıllı telefon serisi Vivo X Fold 3 olacak. Bu seri, standart ve Pro modelleri içerecek ve her iki model hakkında da pek çok detay zaten biliniyor.

Vivo X Fold 3 serisinin tasarımı, önceki modellerle benzerlik gösterse de, bu kez “Armor Feather” adı verilen bir gövde yapısı kullanılarak daha dayanıklı hale getirildiği belirtiliyor. Bu yapı sayesinde, cihazlar dünya üzerindeki ilk katlanabilir SGS beş yıldız anti-düşme sertifikasına sahip olacak. Ayrıca menteşe tasarımı da iyileştirilerek ekranın katlanma yerinde daha az kırışıklık oluşması sağlanmış.

Pro modeli katlandığında 11.2mm, açıldığında ise 5.2mm kalınlığında olacak ve 236 gram ağırlığında. Standart model ise daha hafif olup, iPhone 15 Pro Max’ten bile hafif (221 gram) 219 gram ağırlığında olacak. Her iki model de 8.03 inç katlanabilir OLED ekran ve 6.53 inç OLED kapak ekranına sahip olacak. Her iki ekran da 2748 x 1172 ve 2480 x 2200 piksel çözünürlüğü destekleyecek ve ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcı özelliğine sahip olacak. İç ve dış ekranlar, 120Hz yenileme hızı ve 3000nit’e kadar pik parlaklık sunacak.

Vivo mühendislik harikası olarak tanımladığı telefonunu satışa sunuyor

Performans açısından, Pro modelin Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile geleceği doğrulanmışken, standart modelin geçen yılın Snapdragon 8 Gen 2 çipseti ile piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Her iki cihaz da LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama teknolojisine sahip olacak. Cihazlar 16GB RAM’e kadar destek sunarken, Pro modelin 512GB ve 1TB olmak üzere iki depolama seçeneği sunacağı söyleniyor. Her iki model de Android 14 tabanlı OriginOS 4 ile çalışacak. Standart modelin 5,600mAh veya 5,700mAh pil kapasitesine ve 80W hızlı şarj desteğine sahip olacağı, Pro modelin ise 5,800mAh pil kapasitesi ile 120W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteği sunacağı belirtiliyor.

Kamera özelliklerine gelince, Vivo X Fold 3 Pro’nun ana kamerası 50 megapiksel OV50H OmniVision sensörü ile f/1.68 diyafram açıklığına sahip olacak. 3x optik zoom, 70mm odak uzaklığı ve telefoto makro fotoğrafçılığı destekleyen 64 megapiksel OV64B periskop telefoto kamera ile birlikte gelecek. Ayrıca, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve hem dış hem iç ekranlarda 32 megapiksel ön kamera bulunacak. Standart modelin hem dış hem iç ekranlarda 32 megapiksel kamera ile gelmesi bekleniyor. Arka kamera kurulumunun ise OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş lens ve 40X dijital zuma kadar destek sunan 50 megapiksel telefoto kamera içereceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x